ERILAHENDUSED

ÜMBEREHITATUD KAUBIK

Mida peaksid arvestama kaubiku valikul?

  • Salongiruum vs kaubaruum. Enamustel kaubikutel on salongi- ja kaubaruumi suhe erinev. Valima peaksid sellise variandi, mis kohandub sinu soovidega kõige paremini
  • Töökindlus
  • Lae kõrgus
  • Sõidumugavus. Ilmselt on sul kaubikut ostes mõttes minna vallutama ka välismaad, kus vahemaad on tunduvalt pikemad kui Eesti ühest otsast teise
  • Läbisõit
  • Varuosade saadavus

Millest alustada?

Internetist leiab palju näiteid ümberehitatud meeskonnabussidest. Otsi ideid ja lahendusi, mis sobivad enim kokku sinu vajadustega. Milline lisavarustus on esmatähtis? Kas soovid enda ümberehitatud sõidukis kasutada ka elektriseadmeid? Sellisel juhul tuleb läbi mõelda kogu sõiduki elektrisüsteem ja ka näiteks valgustite asukohad.

Siin etapis tulevad appi Provani spetsialistid, kes oskavad pakkuda välja lahendusi, mis arvestavad kõige paremini sinu soovide ning vajadustega.

Isolatsioon ja ventilatsioon

Õigesti paigaldatud ja toimiv isolatsioon on sinu ümberehitatud kaubiku jaoks väga oluline. Eriti, kui sõidukis tuleb veeta palju aega. Korralik isolatsioon hoiab kaubiku soojas kliimas külmana ja vastupidi. Nii hoiate kokku kütte ja jahutamise arvelt. Lisaks väheneb müra sõiduruumis.

Sama oluline on korralik ventilatsioonisüsteem. Ventilatsiooni paigaldamisel peaks arvestama selle vargakindlusega, putukavõrgu olemasoluga, vihmakaitsega, kasutusmugavusega jms.

Kaubiku põrand

Erinevaid põrandakatteid on palju, igal ühel neist omad plussid ja miinused. Oluline on valida põrandakatteks õige materjal. Arvestama peab materjali kulumiskindlusega, niiskuskindlusega ja vastupidavusega.

Enamlevinud materjalidest kasutatakse vineerpõranda peal linoleumi või vaipkatet. Parima tulemuse annab nende kahe kooslus, kus linoleumkate tagab niiskuskindluse ja vaip kerge ja mugava puhastamise. Kaubaruumi, kus hoitakse tehnikat, tasuks mõelda LINE-X pinnakattematerjali kasutamisele, kuna see on ülimalt kulumis- ja veekindel ning ei lisa sõidukile olulist lisaraskust.

Veel mõned tähelepanekud

  • Milliseid vedelikke ja millistes kogustes on vaja kaasa võtta?
  • Kinnituskohad kaubaruumis – milline on põhiline kaasasolev varustus?

Võtke meiega ühendust